KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

II Forum „Obecni w Kościele”, 25 – 26.11.2023. REJESTRACJA

II Forum „Obecni w Kościele”, 25 – 26.11.2023. REJESTRACJA

II Forum „Obecni w Kościele – 2023” to doroczne wydarzenie Kongresu Katoliczek i Katolików, które odbędzie się w Gdańsku w dniach 25-26 listopada 2023 roku.

Jeśli szukasz inspiracji i chcesz aktywnie włączyć się w przemiany Kościoła katolickiego w Polsce, zapraszamy Cię do udziału w Forum. To otwarte spotkanie, na którym będziesz miał możliwość spotkania uważnie słuchających ludzi, gotowych do wspólnego działania na rzecz przyszłości Kościoła.

Kongres Katoliczek i Katolików to ogólnopolska inicjatywa, która zrzesza tych, którym los Kościoła i jego członków nie jest obojętny. Od trzech lat uczestnicy tego kongresu poszukują pozytywnych odpowiedzi na pytanie o przyszłość Kościoła w Polsce, Europie i na świecie. Chcą tworzyć przestrzeń dialogu i wymiany myśli, dlatego Kongres po raz drugi zaprasza na Forum „Obecni w Kościele”, które jest poświęcone wypracowaniu wspólnych rozwiązań najbardziej palących kwestii.

W tym roku Forum będzie gościć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, który jest miastem solidarności, znanym z dążeń do reform i zmian w społeczeństwie.

Tegoroczne Forum „Obecni w Kościele 2023” skupi się na trzech kluczowych obszarach, które są ważne dla wspólnoty Kościoła:

  • Komisja ds. Pedofilii w Kościele Rzymsko-katolickim w Polsce, czyli wsparcie osób skrzywdzonych w Kościele i drogi do zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawiedliwości członkom Kościoła.
  • Synodalność w Polsce i na świecie, czyli dążenie do tworzenia przestrzeni dla dialogu i wspólnego podejmowania decyzji.
  • Prawa osób świeckich w Kościele, czyli problem nadużywania władzy osób duchownych w strukturach Kościoła

Listopadowe Forum będzie także okazją do podsumowania akcji „Kościół wolny od polityki”, której celem jest mądry i skuteczny rozdział państwa i Kościoła.

Podczas Forum „Obecni w Kościele 2023” odbędą się różnorodne prezentacje, warsztaty i otwarte dyskusje, które zapewnią inspirację i umożliwią wypracowanie wspólnych wizji działania. Zeszłoroczne Forum zakończone zostało stworzeniem listy 10 postulatów Kongresu dotyczących newralgicznych obszarów przemian, na rzecz których działania Kongresu wciąż trwają. Będzie również czas na wspólną modlitwę oraz na integrację i wymianę doświadczeń.

Zapisy na II Forum rozpoczną się 1 września 2023, a szczegółowy program wydarzenia będzie dostępny na stronie Kongresu Katoliczek i Katolików oraz w mediach społecznościowych.

Do udziału w Forum „Obecni w Kościele 2023” zapraszamy wszystkich zainteresowanych przemianą Kościoła w Polsce. To wyjątkowa okazja, aby spotkać się z innymi osobami o podobnych dążeniach i aktywnie włączyć się w budowę lepszej przyszłości Kościoła.

REJESTRACJA NA FORUM

O autorze

admin

1 Komentarz

    Czy Kongres przyniesie jakieś owoce, czy skończy się na pobożnym „biciu piany”. Pozdrowienia dla Teresy Piechowiak.

Zostaw komentarz