KONGRES Katoliczek i Katolików

Bez kategorii

Raporty grup roboczych

Raporty grup roboczych

Kończą się pracę nad pierwszym cyklem raportów Kongresu. Do tej pory na naszych stronach zostały opublikowane raporty grupy Władza w Kościele i grupy Troska o Stworzenie. Gotowe są już następne raporty, które niedługo zostaną upublicznione. Dlatego konieczne jest wyjaśnienie, czym są te teksty i jaki jest ich status.

Raporty te nie mają teraz jeszcze ostatecznej postaci, są wynikiem pewnego etapu pracy grup. Ich ostateczna wersja będzie zredagowana w wyniku procesu, który naśladuje proces synodalny. Ma być to rezultat odbywających się w całym kraju konsultacji (takich, jak to miało miejsce w Bibicach w sprawie raportu o parafii oraz warszawskiej prezentacji on line grupy Troska o Stworzenie).

Liczymy też na jak najszerszy odzew na naszych stronach. Napływające głosy będziemy się starali publikować na stronie Kongresu jako nasze opinie, komentarze pod raportami czy w innej formie. Chodzi nam o rozpoczęcie otwartej i jak najszerszej dyskusji. Wynikiem tej dyskusji będzie ostateczna wersja pierwszego cyklu raportów, które następnie zostaną opublikowane jako wynik tego okresu pracy Kongresu. Zapraszamy więc do dyskusji. Wypowiedzi można zamieszczać w komentarzach lub przesyłać na adres [email protected]

Zespół Organizacyjny.

O autorze

admin

Zostaw komentarz