KONGRES Katoliczek i Katolików

Bez kategorii

Raporty grup roboczych

Raporty grup roboczych

Przedstawiamy pierwszy cykl raportów Kongresu. Na naszej stronir publikujemy dziewięć raportów poszczególnych grup roboczych. Dlatego konieczne jest wyjaśnienie, czym są te teksty i jaki jest ich status.

Raporty te nie mają teraz jeszcze ostatecznej postaci, są wynikiem pewnego etapu pracy grup. Ich ostateczna wersja będzie zredagowana w wyniku procesu, który naśladuje proces synodalny. Ma być to rezultat odbywających się w całym kraju konsultacji (takich, jak to miało miejsce w Bibicach w sprawie raportu o parafii oraz warszawskiej prezentacji on line grupy Troska o Stworzenie).

Liczymy też na jak najszerszy odzew na naszych stronach. Napływające głosy będziemy się starali publikować na stronie Kongresu jako nasze opinie, komentarze pod raportami czy w innej formie. Chodzi nam o rozpoczęcie otwartej i jak najszerszej dyskusji. Wynikiem tej dyskusji będzie ostateczna wersja pierwszego cyklu raportów, które następnie zostaną opublikowane jako wynik tego okresu pracy Kongresu. Zapraszamy więc do dyskusji. Wypowiedzi można zamieszczać w komentarzach lub przesyłać na adres [email protected].

Zespół Organizacyjny.

O autorze

admin

1 Komentarz

    […] Ufamy, że media zechcą ten temat podjąć – w tym zwłaszcza Pani red. Monika Białkowska, która stwierdziła, że sprawy ekologii są jej bardzo bliskie. Jeśli trzeba, abyśmy szerzej omówili raport i postulat/y, ktoś z naszego zespołu chętnie przyjmie zaproszenie do programu „Reportaż z wycinków świata”. Bardzo chętnie również zaangażujemy się we wszelkie działania służące popularyzacji Encykliki Laudato si’. Cały raport zespołu „Troska o Stworzenie” jest dostępny TUTAJ […]

Zostaw komentarz