KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Zagraj w kongresowym filmiku i zostań naszym autorem!

Zagraj w kongresowym filmiku i zostań naszym autorem!

Aby skutecznie informować świat o ludziach, idei i wynikach prac Kongresu Katoliczek i Katolików, zapraszamy wszystkich jego uczestników do szeroko pojętej aktywności medialnej w ramach możliwości stworzonych na stronie internetowej Kongresu oraz jego profilach: Facebook, Twitter i YouTube. Jak możecie pomóc?

 1. Każdy może włączyć się w prace grupy Media i PR.
 2. Wszyscy mają możliwość wyrażania swoich opinii w tym, co dotyczy tematów dyskusji kongresowych oraz problemów stanowiących ważne dla nich konteksty. Bardzo zachęcamy do pisania krótkich (optymalnie 2,5 tys. znaków ze spacjami) felietonów na te właśnie tematy. Nie powinny przekraczać liczby 5 tys. znaków ze spacjami (ponadto teksty powinny zawierać lead, czyli jedno-dwa zdania krótkiego wprowadzenia w tekst; zachęcamy również do nadsyłania zdjęć z podaniem legalnego źródła, które mogłyby posłużyć jako ilustracja tekstu). Aby je opublikować na naszej stronie internetowej (Uwaga! Najpierw trzeba się na niej zarejestrować), należy je wysyłać na adres [email protected]. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany tytułu tekstu w wybranych przypadkach (np. gdy jest za długi).
 3. Bardzo prosimy o nagrywanie krótkich klipów wideo z własnym udziałem na potrzeby montażu spotów przedstawiających uczestników Kongresu. Ten sposób wychodzenia z cienia anonimowości jest dla nas bardzo ważny i pożyteczny. Wystarczy za pomocą np. telefonu nagrać krótki filmik według wzoru, który możecie obejrzeć na naszym kanale YouTube Kongres Katoliczek i Katolików lub zastosować się do poniższych zasad:
 • Przygotuj sobie krótką wypowiedź.
 • Nagranie rozpocznij od krótkiego przedstawienia się z imienia, miejsca zamieszkania, diecezji i kompetencji życiowo-zawodowych.
 • Następnie powiedz dlaczego dołączyłeś do Kongresu i w jakich grupach pracujesz. Długość nagrania nie powinna przekraczać 1 min.
 • Wykorzystując podany schemat, każdy musi to zrobić po swojemu, zgodnie z osobistym stylem ekspresji.
 • Nagrywamy w jak najwyższej rozdzielczość i wybieramy wyłącznie kadr poziomy.
 • W kadrze pilnujemy, aby nad głową do górnej jego krawędzi pozostało tylko niezbędne minimum miejsca.
 • W treści wypowiedzi unikamy patosu i stawiamy na naturalność własnego przekazu. Żadnych smutasów, lub śmiertelnej powagi.
 • Na początku i na końcu klipu musi być parę sekund milczenia na potrzeby łatwości montażu.
 • Nagrania wysyłamy na e-mail Anny Marii Rizzo, dostępny po zalogowaniu się do kongresowej grupy na platformie Teams lub poprosić o pomoc w tej sprawie, pisząc na [email protected].
O autorze

admin

Zostaw komentarz