KONGRES Katoliczek i Katolików

Relacje międzywyznaniowe Z życia Kongresu

Relacje międzywyznaniowe dzisiaj i jutro — startuje nowa grupa

Relacje międzywyznaniowe dzisiaj i jutro — startuje nowa grupa

W najbliższy wtorek 9 marca odbędzie się pierwsze spotkanie naszej nowej grupy roboczej o nazwie „Relacje międzywyznaniowe dzisiaj i jutro”.

W Ewangelii św. Jana (13,34-35) czytamy:
„Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”

Jak w takim razie wyglądają obecnie relacje pomiędzy Kościołami chrześcijańskimi, a więc pomiędzy siostrami i braćmi różnych wyznań? A jak mają się relacje międzyreligijne i dialog z osobami niewierzącymi?
Jak powinny one wyglądać, i w jaki sposób możemy nad nimi pracować, aby były zgodne z przykazaniem samego Zbawiciela i Pana naszego Jezusa Chrystusa?

Już we wtorek w Kongresie rozpoczynamy dialog, podczas którego wspólnie zastanowimy się nad odpowiedziami na te ważne pytania.

Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 9 marca o godz. 19 (planowany czas spotkania do godziny 21) na platformie ZOOM. Link do wideokonferencji zostanie wygenerowany w poniedziałek (8 marca). Osoby, które zarejestrowały się już na Teams, otrzymają go za pomocą tej aplikacji. Natomiast wszyscy inni zainteresowani spotkaniem, którzy nie zgłosili się wcześniej, a chcieliby wziąć w nim udział, proszeni są o kontakt pod adresem [email protected]. Do zobaczenia!

Zdjęcie główne:  Gerd Altmann/Pixabay

O autorze

admin

Zostaw komentarz