KONGRES Katoliczek i Katolików

Już w tę środę, 10 marca o godzinie 18:00 na platformie Teams odbędzie się pierwsze spotkanie grupy „Duszpasterstwo młodzieży we współczesnym świecie”. W ramach grupy dyskutować będziemy na temat relacji Kościoła Katolickiego z młodymi ludźmi i przestrzeni dla młodzieży na jego łamach.

Chcemy więc podnosić tematy języka skierowanego do młodych, tematów szczególnie do nich ważnych oraz roli, jaką powinny pełnić osoby duchowne względem grup i duszpasterstw młodzieżowych. Współczesne problemy, troski i radości młodych ludzi są bardzo mocno związane z dynamicznie zmieniającym się światem i codziennością, w której odnalezienie się stanowi wyzwanie także dla Kościoła Katolickiego.

Pragniemy przyjrzeć się więc temu, jak wyglądać powinna formacja w ramach wspólnot młodzieżowych, jaki ich model najpełniej realizuje potrzeby i oczekiwania młodych i zapewnia im głęboki duchowy rozwój. Ważnym zagadnieniem będzie też dla nas przygotowanie do sakramentów, szczególnie sakramentu bierzmowania oraz, szerzej, ewangelizacji młodzieży.

Chcemy, aby młodzi ludzie mogli wzrastać przy Kościele i w nim, aby czuły, że jest to przestrzeń, w której są usłyszani i wzięci na poważnie, wraz ze wszystkimi sprawami, z którymi dziś się mierzą. Wierzymy, że Kościół może i powinien mówić do młodych i o nich — o tym wszystkim, co jest dziś dla nas ważne. Bo oni ważni są dla nas.

Link do spotkania pojawi się na platformie Teams, w ramach której prowadzone są prace kongresowych grup. Aby dołączyć, proszę napisać na adres: [email protected]

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy z otwartym sercem i umysłem pragną podjąć rozmowę na ten temat!

Do zobaczenia!

O autorze

admin

Zostaw komentarz