Materiały dotyczące Synodu o synodalności 2021 - 2023

Kongres Katoliczek i Katolików przygotował dla Was kilka materiałów pomocniczych, które możecie wykorzystać, przygotowując spotkania synodalne w Waszych parafiach albo innych wspólnotach, w pracy duszpasterskiej albo na lekcjach religii.

Co to jest synodalność? – prezentacja

Synod biskupów 2021 – prezentacja

Modlitwa synodalna

Wskazówki dla moderatorów

Metodologia spotkania synodalnego dla dorosłych

Metodologia spotkania synodalnego dla młodzieży

Pytania synodalne

Kongres Katoliczek i Katolików jako pierwszy publikuje polską wersje dokumentu Międzynarodowej Komisji Teologicznej pt. „Synodalność w życiu i misji Kościoła”. Zachęcamy do pobrania dokumentu w wersji PDF i do zapoznania się z jego treścią.

Pobierz plakaty do samodzielnego wydruku

Plakaty są przygotowane w formacie PDF tak, aby można je było samodzielnie wydrukować w dobrej jakości, w formacie A3 lub A4. Pobierajcie, drukujcie i wieszajcie w parafialnych gablotach, przyklejajcie na szybach samochodów itp.

 

 

25 i 26 listopada 2023 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku miało miejsce II Forum OBECNI W KOŚCIELE – spotkanie Kongresu Katoliczek i Katolików, które okazało się inspirującą przestrzenią wolności. Wydarzenie to stało się niepowtarzalną szansą na rozwinięcie umiejętności słuchania drugiego człowieka i wnikliwe zrozumienie różnorodnych perspektyw w Kościele katolickim.

Poniżej zamieszczamy ebook, który zawiera materiały – referaty, prezentacje i raporty -przedstawione podczas II Forum OBECNI W KOŚCIELE.

Poniżej udostępniamy pliki pdf z przygotowanymi przez uczestników Kongresu tekstami rozważań Drogi Krzyżowej i Drogi Światła.