KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Ekumeniczne Pielgrzymki na Podkarpaciu, 9-15 lipca 2023

Ekumeniczne Pielgrzymki na Podkarpaciu, 9-15 lipca 2023

W dniach 9 – 15 lipca 2023 Kongresowa grupa „Relacje międzywyznaniowe dziś i jutro” zaprasza na Ekumeniczne Pielgrzymki na Podkarpaciu. Na tym zróżnicowanym kulturowo i religijnie obszarze wciąż można spotkać osoby i wspólnoty różnych wyznań, dające na co dzień żywe świadectwo swojej wiary. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, aby skorzystali z możliwości przeżycia tak niezwykłego duchowego doświadczenia i serdecznie zapraszamy.

Program Ekumenicznych Pielgrzymek na Podkarpaciu

Niedziela – godz. 17.00 – Nowy Żmigród – modlitwy  na cmentarzu żydowskim za Żydów zamordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

Poniedziałek – godz. 10.00 –  wyjazd do Komańczy do parafii prawosławnej, udział w mołobeniu (nabożeństwie o pokój w Ukrainie), prelekcja ks. Michała Konyka o roli rodziców w chrześcijańskim wychowaniu dzieci, odwiedzenie klasztoru SS Nazaretanek, gdzie był internowany kard. Stefan Wyszyński, odwiedzenie cerkwi grekokatolickiej. Po obiedzie – czas wolny.

Wtorek –  godz. 10.00 – wyjazd do kościoła polskokatolickiego w Łękach Dukielskich. Udział w nabożeństwie, podczas którego złoży świadectwo cudownego uzdrowienia  z nowotworu 23-letnia  Natalia. Zwiedzanie ekumenicznej Izby Pamięci im. Bp. Franciszka Hodura. Po obiedzie wyjazd do Dynowa do czynnej synagogi żydowskiej i spotkanie z rabinem Pinkasem.

Środa – godz. 10.00 –  pielgrzymka szlakiem świętych i błogosławionych: pustelnia św. Jana w Trzcianie (spotkanie z pustelnikiem), sanktuarium św. Jana w Dukli (w klasztorze OO Bernardynów znajdują się relikwie tego świętego), Nowy Żmigród – sanktuarium bł. Władysława Findysza, zwiedzanie muzeum konfederatów barskich ze stałą wystawą judaików. Po obiedzie wyjazd do Wisłoczka i udział o godz. 19.30 w nabożeństwie w kościele zielonoświątkowym.

Czwartek – godz. 10.00 – pielgrzymka szlakiem cerkwi połemkowskich                     w Beskidzie Niskim: Tylawa, Chyrowa, Olchowiec (spotkanie z  Mikołajem Gabło – Łemkiem, odwiedzenie chaty łemkowskiej). Po obiedzie zwiedzanie skansenu kultury łemkowskiej w Zyndranowej

Piątek – godz. 10.00 –Skalnik (sanktuarium MB Śnieżnej), Pielgrzymka (sanktuarium św. Mikołaja Cerkwi Prawosławnej), Desznica – wędrówka szlakiem św. Jana Pawła, Miejsce Piastowe – sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza.

Wieczorem biesiada poetycko–muzyczna przy ognisku.

Sobota – godz. 10.00 – nabożeństwo w Krośnie w zborze Adwentystów Dnia Siódmego. Po nabożeństwie agapa chrześcijańska.


Miejsce zakwaterowania i posiłków – Zajazd Bartnik w Tylawie koło Dukli.

Dla uczestników Ekumenicznych Pielgrzymek cena noclegu z wyżywieniem 100 zł.             

Zapisy przyjmuje i wszelkich informacji udziela ks. Roman Jagiełlo.

Email [email protected], tel. 664556668 

O autorze

admin

Zostaw komentarz