KONGRES Katoliczek i Katolików

Synod

Refleksje po Synodzie – spotkanie z s. Barbarą Radzimińską

Refleksje po Synodzie – spotkanie z s. Barbarą Radzimińską

Trwa ogłoszony w 2021 roku przez papieża Franciszka Synod o synodalności – wspólna droga świeckich i duchownych ku nowej, lepszej formie Kościoła. Za nami kolejny ważny etap. W dniach 5 – 12 lutego 2023 roku odbyło się w Pradze (Czechy) Europejskie Zgromadzenie Synodalne.

Jedną z przedstawicielek Polski na Zgromadzeniu w Pradze była s. Barbara Radzimińska, rzeczniczka prasowa Kongresu Katoliczek i Katolików, która uczestniczyła w obradach online. Teraz chciałaby podzielić się swoimi wrażeniami z kongresowiczkami, kongresowiczami oraz zawsze mile widzianymi sympatykami Kongresu. Nie tylko po to, aby zaspokoić naszą ciekawość i rozszerzyć medialną ofertę informacji o Synodzie. Także dlatego, abyśmy mogli nadal żyć Synodem, formować się w synodalnym duchu i przekazywać dalej zrodzoną podczas Synodu nadzieję.

Zapraszamy na REFLEKSJE PO SYNODZIE – spotkanie z s. Barbarą Radzimińską, które odbędzie się 23 lutego 2023 (czwartek) o godz. 20.00. Spotykamy się online:

Aby dołączyć do spotkania w aplikacji Google Meet, kliknij ten link:
https://meet.google.com/xxm-aeeo-bek

Możesz też dołączyć w inny sposób, otwierając Meet i wpisując kod: xxm-aeeo-bek

O autorze

admin

1 Komentarz

    Ten Synod jak i ten Kongres kwaśne przyniosą owoce, tak jak rachunek sumienia z „wybranych przykazań”.
    Na tym portalu przez pewien czas było coś takiego jak „forum” jak to działało wiedzą to nieliczni, którzy tam trafili. Było tam z dziesięć działów tematycznych, ale też formularz „zaproponuj nowy temat” (może to brzmiało nieco inaczej – w moim wieku pamięć nie jest już doskonała), a w nim pole „na jakie pytanie chciałbyś uzyskać odpowiedź”. To pokazuje czemu ma służyć i Synod i pewnym stopniu Kongres. Bo są pytania, bardzo ważne pytania, które powinny paść, których polski Kościół, biskupi, księża i wielka rzesza „gorliwych i pobożnych” katolików sobie nie zadaje, na które odpowiedź jest jasna. Czy jest mi bardzo potrzebna odpowiedź np. kiedy biskupi przestaną kłamać czy raczej to, żeby szczerze zastanowili się nad tym czy ich „mowa jest tak – tak, nie – nie”. Jeden z biskupów, nowych gwiazd episkopatu, powiedział że niektóre diecezje w ramach konsultacji diecezjalnych uruchomiły strony internetowe „aby każdy mógł się poczuć wysłuchany”. Tylko, że nie powinno chodzić o dobre samopoczucie wiernych, o to „uzyskali odpowiedź” wytłumaczenie dlaczego to „wydaje im się” złe w Kościele jest tak naprawdę „dobre”, dlaczego, kiedy jest to korzystne dla Kościoła nie musi on nazywać zła złem, „bo każdy to wie”, ale szczery rachunek sumienia Kościoła i nawrócenie.

Zostaw komentarz