KONGRES Katoliczek i Katolików

Nasze opinie

Narysuj nam świat

Narysuj nam świat

NARYSUJ NAM ŚWIAT

Kto żyw do broni! Naostrzcie, ołówki lub kredki. Weźcie do ręki pędzle, węgiel rysunkowy, pisaki, markery olejowe, czy co tam macie pod ręką, ponieważ ogłaszam konkurs plastyczny dla spostrzegawczych i pomysłowych rysowników.

Prace konkursowe to rysunki wykonane dowolną techniką tradycyjną, co w tym wypadku oznacza, że wykluczone jest posługiwanie się narzędziami techniki cyfrowej. Tym razem żadnej sztucznej inteligencji, nawet najbardziej utalentowanej!

Organizatorem konkursu są twórcy projektu „Kościół wolny od polityki”, zatem jego tematem są relacje Państwo – Kościół widziane w krzywym zwierciadle ludzkiej wyobraźni lub przez różowe okulary. Dowcip, ironia, kpina, tęsknota, marzenie, życzenie – tak, ale zawsze wykluczone jest posługiwanie się chamstwem, wulgarnością lub jakąkolwiek formą hejtu.

Zwycięzcę konkursu wyłoni głosowanie internautów. Do wygrania jest aparat fotograficzny w kwocie do 4000 zł, a jego model samodzielnie wybierze zwycięzca.

Wszystkie szczegóły o warunkach i zasadach konkursu znajdziecie w regulaminie opublikowanym na naszej stronie internetowej – www.wolnyodpolityki.pl

Na prace w formie zdigitalizowanej czekamy pod adresem: [email protected]

Po prostu weź udział!


STOP POLITYCE NA AMBONIE

Czy widziałeś kiedyś jak lokalny polityk przemawia z ambony i namawia na głosowanie na swoją partię? A może zdarzyło Ci się zaobserwować jak ktoś wykorzystuje teren kościoła do wieszania ulotek, plakatów, zbierania podpisów poparcia jakieś partii politycznej?

W ramach naszej akcji rozpoczęliśmy kampanię informacyjną związaną z agitacją polityczną odbywającą się w przestrzeni kościelnej. Istnieją narzędzia, które pomogą zmienić te realia. Jeśli zaobserwujesz, że instytucja Kościoła jest wykorzystywana do celów politycznych to interweniuj!

Grupa robocza państwo – Kościół przygotowała specjalną ulotkę informacyjną co robić w takich przypadkach. Można ją pobrać na stronie www.wolnyodpolityki.pl


Tekst pochodzi z numeru 13/07.09.2023 Naszego Tygodnika – gazetki projektu społecznego „Kosciół wolny od polityki”. Cała gazetka TUTAJ

O autorze

Kościół wolny od polityki

Nasz projekt jest odpowiedzią na problem zakulisowych koneksji urzędników państwowych i kościelnych w Polsce, które są sprzeczne z obowiązującym w niej prawem. Mimo że poruszamy tematy dotyczące państwa i Kościoła, nasz projekt ma charakter ogólnospołeczny, co oznacza, że nie będziemy w jego ramach agitować politycznie, partyjnie lub religijnie. Każdego tygodnia na naszej stronie będą pojawiały się spoty, w których pojawią się treści szczególnie ważne dla naszego projektu. Znajdziecie je w wielu miejscach w internecie.

Zostaw komentarz