KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Sztuka uważności. Spotkanie autorskie z Maciejem Biskupem OP w Szczecinie

Sztuka uważności. Spotkanie autorskie z Maciejem Biskupem OP w Szczecinie

Pod szyldem Kongresu Katoliczek i Katolików Anna Parchimowicz zorganizowała w Szczecinie spotkanie z dominikaninem Maciejem Biskupem na temat jego książki „ Sztuka uważności” oraz m.in.sytuacji osób wykluczonych w Kościele i relacji świeccy- duchowni. Spotkanie nie mogło się odbyć na terenie dawnej parafii dominikańskiej, której był proboszczem kilka lat temu. Starania świeckich spotkały się z odmową przeora i proboszcza tej parafii, bez podania powodów, a właściwie z sugestią niejasnych zastrzeżeń wobec O. Macieja ( jego poglądów?,  jego działalności?). Piwnica KANY przy Ośrodku Teatralnym KANA udzieliła gościny dzięki życzliwości dyrektora Dariusza Mikuły i Krzysztofa Lichtblaua, który spotkanie poprowadził. Konkluzją wynikającą z rozmowy z gościem i słuchaczami jest przekonanie, że w Kościele „sztuka uważności” nie ma się dobrze, bo świeccy nie mają w nim wiele do powiedzenia, a sposób sprawowania w nim władzy tchnie klerykalizmem. Apostolska i synodalna wizja Kościoła to ciągle daleka perspektywa. Między innymi w takich duchownych jak O. Maciej Biskup OP można pokładać nadzieję na zmiany postulowane przecież przez Kongres Katoliczek i Katolików.

Podziękowania dla Dariusza Mikuły, dyrektora Ośrodka Teatralnego Kana i Krzysztofa Lichtblaua, kierownika Piwnicy Kany, który spotkanie prowadził.

Klasztor dominikanów w Szczecinie zamknięty dla byłego przeora. Spotkanie z duchownym, który broni osób LGBT i tak się odbędzie (wyborcza.pl, 13.06.2024)

Fot. Anna Parchimowicz, Rafał Jesswein

O autorze

admin

1 Komentarz

    To było bardzo interesujące spotkanie z naprawdę światłymi ludźmi że Szczecina i okolic. Niestety nasz Kościół nie nadąża za Ojcem Maciejem.

Zostaw komentarz