KONGRES Katoliczek i Katolików

Kongres dla Ukrainy

“Cokolwiek uczyniliście…” Trwa nasza pomoc dla Ukrainy

“Cokolwiek uczyniliście…” Trwa nasza pomoc dla Ukrainy

W marcu Kongres Katoliczek i Katolików zorganizował pierwszą zbiórkę na rzecz Ukrainy. Dzięki ofiarności darczyńców udało się za ok. 4000 zł zakupić żywność dla małych dzieci. Sprawdzonymi kanałami pomoc dotarła dokładnie tam, gdzie była najbardziej potrzebna.

Na przełomie kwietnia i maja udało nam się zebrać kolejne 2000 zł. Tym razem pieniądze przeznaczyliuśmy na żywność dla osób dorosłych, gdyż takie potrzeby zgłaszano nam z Ukrainy. Zostały kupione konserwy mięsne i rybne, fasolka po bretońsku, gulasz, flaki, paprykarz, grochówka. Dary wyruszyły już do potrzebujących.

Niestety, z Ukrainy wciąż dochodzą bardzo złe informacje. Powiększa się liczba sierot, rannych, ludzi pozbawionych domów i środków do życia. Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja uległa szybkiej poprawie. Dlatego Zespół Organizacyjny Kongresu podjął decyzję, że nasza akcja pomocowa dla Ukrainy będzie miała charakter ciągły. Proponujemy zbiórkę pieniężną aż do odwołania.

Mamy konkretne listy potrzeb. Mieszkańcy Ukrainy proszą o lekarstwa i sprzęt medyczny, o żywność (kaszę, ryż, makaron, olej, majonez, mleko w proszku), środki higieniczne i czyszczące (szampony, szczoteczki i pasty do zębów, pampersy, płyny do mycia naczyń). Jeżeli uda nam się kupić wymienione rzeczy, przekażemy je Obronie Terytorialnej Tarnopola, która dostarczy je do odpowiednich miejsc i osób.

 Licząc na ofiarność kongresowiczek i kongresowiczów oraz sympatyków Kongresu, którzy docenią wartość naszych działań, prosimy o wpłaty  na konto Fundacji na rzecz Kongresu Katoliczek i Katolików, nr konta: 41 2490 0005 0000 4530 3796 6211 (w tytule wpłaty prosimy wpisać UKRAINA).

Będziemy systematycznie informowali, ile pieniędzy udało się zebrać i na co dokładnie zostały przeznaczone. Z nadzieją, że nasz pomocowy zapał będzie trwał mimo upływu czasu i nieuchronnego zmęczenia.

O naszej dotychczasowej pomocy dla Ukrainy można przeczytać tutaj:
ZBIÓRKA DLA UKRAINY
Pomoc i podziękowania
O autorze

admin

1 Komentarz

    To wsparcie jest niezbędne. Dostarczamy to wszystko bezpośrednio do potrzebujących, także do miejscowości bezpośrednio dotkniętych woją daleko na Wschodzie. To wsparcie jest potrzebne, bo teraz ponownie zaczyna się bardzo niebezpieczny i gorący czas. Musimy wszystko zrobić, żeby zatrzymać agresje Rosji, ale także wspomóc ludność Ukrainy, tak aby złagodzić jej cierpienie. Bardzo prosimy o wpłaty. Każda wpłata idzie od razu na rzeczy niezbędne. Nic nie się nie marnuje. Od każdego naszego grosza zależy życie ludzkie.

Zostaw komentarz