KONGRES Katoliczek i Katolików

Kongres dla Ukrainy

„Cokolwiek uczyniliście…” Trwa nasza pomoc dla Ukrainy

„Cokolwiek uczyniliście…” Trwa nasza pomoc dla Ukrainy

W marcu Kongres Katoliczek i Katolików zorganizował pierwszą zbiórkę na rzecz Ukrainy. Dzięki ofiarności darczyńców udało się za ok. 4000 zł zakupić żywność dla małych dzieci. Sprawdzonymi kanałami pomoc dotarła dokładnie tam, gdzie była najbardziej potrzebna.

Na przełomie kwietnia i maja udało nam się zebrać kolejne 2000 zł. Tym razem pieniądze przeznaczyliuśmy na żywność dla osób dorosłych, gdyż takie potrzeby zgłaszano nam z Ukrainy. Zostały kupione konserwy mięsne i rybne, fasolka po bretońsku, gulasz, flaki, paprykarz, grochówka. Dary wyruszyły już do potrzebujących.

W pierwszym tygodniu lipca dotarł do Ukrainy pierwszy z transportów organizowanych przez niemiecką katolicką organizację Pro Femina z Monachium. Ponad 2.5 tony darów dla matek i dzieci trafiło do ukraińskiej organizacji Piąty Peron, która następnie przekazała je do leżącego w pobliżu frontu Charkowa.

Transport między Krakowem został sfinansowany ze środków zgromadzonych na pomoc Ukrainie przez Fundację na rzecz Kongresu Katoliczek i Katolików. a także ze środków Fundacji im. Janusza Kurtyki. Ze środków naszej kongresowej Fundacji przekazaliśmy 3690 zł.

Jeszcze jest upał. Rzeki wyschły, z nieba leje się żar. Wojna się jednak nie kończy. Trwa z całą bezwzględnością. Trudno w to uwierzyć, ale generał zima z wolna się budzi. Najpierw przyjdą błota jesieni, które trzeba spędzić w zalewanych deszczem okopach, a potem zrobi się naprawdę zimno. Ukraińscy żołnierze są zależni od naszego wsparcia. Potrzeby są ogromne. Brakuje zimowych mundurów, butów, śpiworów, płaszczy przeciwdeszczowych.

Nie możemy dopuścić, by generał zima walczył po stronie najeźdźców. Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie. Każdy grosz się liczy, każdy przybliża zwycięstwo. Zwycięstwo wszystkich nas.

 Licząc na ofiarność kongresowiczek i kongresowiczów oraz sympatyków Kongresu, którzy docenią wartość naszych działań, prosimy o wpłaty  na konto Fundacji na rzecz Kongresu Katoliczek i Katolików, nr konta: 41 2490 0005 0000 4530 3796 6211 (w tytule wpłaty prosimy wpisać UKRAINA).

Będziemy systematycznie informowali, ile pieniędzy udało się zebrać i na co dokładnie zostały przeznaczone. Z nadzieją, że nasz pomocowy zapał będzie trwał mimo upływu czasu i nieuchronnego zmęczenia.

O naszej dotychczasowej pomocy dla Ukrainy można przeczytać tutaj:
ZBIÓRKA DLA UKRAINY
Pomoc i podziękowania
O autorze

admin

1 Komentarz

    To wsparcie jest niezbędne. Dostarczamy to wszystko bezpośrednio do potrzebujących, także do miejscowości bezpośrednio dotkniętych woją daleko na Wschodzie. To wsparcie jest potrzebne, bo teraz ponownie zaczyna się bardzo niebezpieczny i gorący czas. Musimy wszystko zrobić, żeby zatrzymać agresje Rosji, ale także wspomóc ludność Ukrainy, tak aby złagodzić jej cierpienie. Bardzo prosimy o wpłaty. Każda wpłata idzie od razu na rzeczy niezbędne. Nic nie się nie marnuje. Od każdego naszego grosza zależy życie ludzkie.

Zostaw komentarz