KONGRES Katoliczek i Katolików

Nasze opinie Kongres dla Ukrainy

Pomoc i podziękowania

Pomoc i podziękowania

W ten szczególny czas zdajemy dobrze egzamin z obywatelskiej odpowiedzialności.

Całkiem sprawnie udało się oddolnym wysiłkiem zorganizować kanały dostarczania pomocy tak, aby trafiała ona dokładnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Także Kongres ma w tym swój udział. Ze zbiórki, która przyniosła nieco ponad 4000 zł, kupiliśmy niezbędne rzeczy, głównie związane z potrzebami najmłodszych dzieci. Załączamy tu listę naszych zakupów. Wszystkie dary dotarły do Tarnopola i zostały dostarczone przez miejscową Obronę Terytorialną do potrzebujących.

Pomoc jest potrzebna cały czas, ponieważ właśnie tego rodzaju towarów najbardziej brakuje. To zupełnie naturalne, że kongresowicze pomagają. W ten sposób dajemy znać, że nasza wiara nie jest próżna.

O autorze

Fryderyk Zoll

Fryderyk Andrzej Zoll, prof. dr hab., profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu w Osnabrück, dr h.c. Zachodnioukraińskiego Uniwersytetu w Tarnopolu. Zajmuje się przede wszystkim europejskim prawem prywatnym i prawem porównawczym. Członek KOD Małopolskie, wcześniej przez wiele lat pełnił tam funkcję wiceprzewodniczącego; członek European Law Institute. W Kongresie członek Zespołu Organizacyjnego Kongresu i grup "Władza", "Państwo - Kościół".

Zostaw komentarz