KONGRES Katoliczek i Katolików

Kongres dla Ukrainy Z życia Kongresu

ZBIÓRKA DLA UKRAINY

ZBIÓRKA DLA UKRAINY

Nasze oczy i serca skierowane są w stronę Ukrainy, bohatersko broniącej się przed brutalną napaścią ze strony Rosji. Nikt z nas nie potrafi dziś pozostać obojętny na rozgrywające się za polską granicą wydarzenia i cierpienie naszych przyjaciół. Nasze wsparcie jest im dziś potrzebne bardziej niż kiedykolwiek.

Pomoc niezbędna jest także w szpitalach w Ukrainie, które mierzą się obecnie z dramatycznym brakiem leków i sprzętu. Ukraińscy lekarze proszą o dostarczenie im lekarstw (przede wszystkim środków przeciwbólowych, leków na przeziębienie, antybiotyków), wzrasta także zapotrzebowanie na jedzenie (żywność długoterminową) oraz materace, koce i pościel. 

Także i my, w Kongresie, pragniemy wesprzeć ukraińskie ośrodki niosące pomoc i leczenie. We współpracy z Centrum Służby Rodzinie, łódzkim ośrodkiem pomocowym, aktywnie włączającym się obecnie w działania na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy, postanowiliśmy więc uruchomić zbiórkę pieniędzy na zakup wymienionych produktów, które następnie przekazane zostaną tarnopolskiej obronie terytorialnej i dostarczone do Kijowa. Gorąco prosimy i zachęcamy Państwa do wpłacania funduszy, które umożliwią nam zakup i realizację wspomnianych najpilniejszych potrzeb.

Do zbiórki można dołączyć poprzez wpłatę na konto Centrum Służby Rodzinie: 

Centrum Służby Rodzinie
Władysława Broniewskiego 1a, Łódź
Numer konta: 69 1140 1108 0000 2026 3800 1009
W tytule przelewu prosimy wpisać: Leki dla Ukrainy

Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc!

W dniu 25 marca 2022 roku dary zakupione z przeprowadzonej przez Kongres zbiórki trafiły do Tarnopola w Ukrainie. Stamtąd zostaną przewiezione do jednego z kijowskich szpitali.

Na zdjęciu paczki z darami gotowe do wyruszenia w drogę.

Z całego serca dziękujemy za Waszą pomoc dla Ukrainy.

O autorze

admin

1 Komentarz

    Ta pomoc jest niezbędna. Szpitale nie mają leków. Brakuje także żywności i środków higieny dla małych dzieci.

Zostaw komentarz