KONGRES Katoliczek i Katolików

Kongres dla uchodźców

Petycja do Komendanta Straży Granicznej Okręgu bieszczadzkiego

Petycja do Komendanta Straży Granicznej Okręgu bieszczadzkiego

Zwracamy się do Pana Komendanta z petycją o uwolnienie z zamkniętego ośrodka dla cudzoziemców w Przemyślu Pana Mohammeda Al Zirjawi – dwudziestosześcioletniego Irakijczyka, który nie popełnił żadnego przestępstwa zagrożonego więzieniem, a od 17 miesięcy w nim przebywa.

Mohammed Al Zirjawi prowadzi głodówkę od 17 dni bo nie jest w stanie znieść warunków w jakich go umieszczono i faktu niewinnego uwięzienia. Niezależnie od konieczności przestrzegania obowiązujących Polskę praw człowieka i międzynarodowych regulacji  dotyczących traktowania imigrantów, my chrześcijanie jesteśmy w szczególny sposób zobowiązani przez Boga do godnego traktowania każdego człowieka bez względu na jego narodowość, płeć, czy kolor skóry.

Oczekujemy od każdego funkcjonariusza Straży Granicznej dołożenia wszelkich starań i dobrej woli w traktowaniu przybyszów do naszego kraju i zwracamy się do Pana Komendanta o udzielenie koniecznej pomocy i stworzenie godziwych warunków nieszczęśliwemu Mohammedowi – zdeterminowanemu, aby w obronie swojej ludzkiej godności ryzykować życie.

W imieniu Grupy Troska o Ład Społeczny Kongresu Katoliczek i Katolików:

Jan Rodowicz,   Robert Krzysztoń,   Natalia Świderska,   Joanna Kasperska,   Ewa i Adam Jasionek, Anna Hesse,   Ewa Chłopecka, Joanna Krupiarz.

Petycja została wysłana do adresata w dniu 1 stycznia 2023 r.

Fot. Radek Pietruszka (PAP)

O autorze

admin

1 Komentarz

    Zastanawiam się kiedy wreszcie różni „my chrześcijanie” będą mówić całą prawdę, a nie tylko tę która im odpowiada. Całą prawdę. To co pisze się na tym portalu w sprawie migrantów jest bardzo chrześcijańskie, ale jednocześnie pełne niedomówień, głupoty i/lub kłamstwa. Niestety.

Zostaw komentarz