KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Mauricio López gościem Rozmów o Synodzie. Zapraszamy 21.10.2021, godz. 20

Mauricio López gościem Rozmów o Synodzie. Zapraszamy 21.10.2021, godz. 20

Podczas gdy biskupi w Polsce zastanawiają się, w jaki sposób w ramach synodu ogłoszonego przez papieża przeprowadzić konsultacje z licznym polskim Ludem Bożym, cała Ameryka Południowa od kwietnia tego roku trwa w tak zwanym PROCESIE SŁUCHANIA.

Mauricio López, świecki Koordynator Komitetu Słuchającego w mającym synodalny charakter Zgromadzeniu Kościelnym Ameryki Łacińskiej i Karaibów będzie naszym gościem podczas kolejnego spotkania z cyklu ROZMÓW O SYNODZIE. Opowie o doświadczeniach latynoamerykańskiej drogi synodalnej, z których Kongres Katoliczek i Katolików już trochę korzysta, ale chcielibyśmy również, aby stały się one dostępne jak najszerszemu gronu osób, którym dobro Kościoła rzymskokatolickiego leży na sercu. Będzie to również okazja do podzielenia się nadziejami, które na obydwu półkulach budzi rozpoczęty Synod oraz do zadania pytań dotyczących wyzwań i oczekiwań związanych z tym, co nastąpi.

Na webinar z  Mauriciem Lópezem zapraszamy w czwartek 21 października o godz. 20.00.

Link do spotkania:

https://us02web.zoom.us/j/81597220881?pwd=MVF0T3hYbnErZFUyQlJWL2d4THFkQT09

Aby przygotować się do spotkania, warto przeczytać artykuł s. Barbary Radzimińskiej „Ameryka Południowa. Kościół, który słucha”.

Mauricio López: synodalność nie jest kaprysem papieża, ale wyrazem struktury Kościoła (justyna Nowicka, misyjne.pl, 22.10.2021)

O autorze

admin

Zostaw komentarz