KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Przedstawiciele Kongresu u Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

Przedstawiciele Kongresu u Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, pozytywnie odpowiedział na prośbę Zespołu Organizacyjnego Kongresu Katoliczek i Katolików o pilne spotkanie.

Odbędzie się ono w Poznaniu w dniu 2 września br., a jego przedmiotem ma stać się przede wszystkim zbliżający się Synod i możliwość aktywnego włączenia się Kongresu w konsultacje. Z ramienia Episkopatu, poza Gospodarzem miejsca, w spotkaniu uczestniczyć będzie bp Adrian Galbas, odpowiedzialny za kontakt z laikatem (przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP).

W skład delegacji Kongresu wejdą: Barbara Balicka, Marcin Dzierżanowski, Filip Flisowski, o. Paweł Gużyński OP, ks. Arkadiusz Lechowski i s. Barbara Radzimińska — rzeczniczka prasowa Kongresu.

Szczególnie ważne jest, aby przedstawiciele naszej inicjatywy mogli reprezentować podczas spotkania wszystkich członków Kongresu. Pragniemy więc prosić o pilne nadsyłanie na adres [email protected] ewentualnych pytań, uwag oraz postulatów, które powinny według Państwa zostać zadane i poruszone.

Zaznaczamy, że przedmiotem tego spotkania będzie przede wszystkim kwestia Synodu. Po spotkaniu otrzymają Państwo obszerną relację z jego przebiegu. Prosimy także Państwa o modlitwę do Ducha Świętego o Jego światło, aby spotkanie przyniosło dobre owoce.

O autorze

admin

Zostaw komentarz