KONGRES Katoliczek i Katolików

Małżeństwo i związki partnerskie Z życia Kongresu

Spotkanie z Martinem Pendergastem (LGBT Catholics Westminster)

Spotkanie z Martinem Pendergastem (LGBT Catholics Westminster)

Działająca w ramach Kongresu Katoliczek i Katolików grupa tematyczna Spojrzenie na małżeństwo i związki partnerskie zaprasza na spotkanie z Martinem Pendergastem – założycielem wspólnoty LGBT Catholics Westminster (katolickiego duszpasterstwa osób LGBT, które działa w jednej z londyńskich parafii przy oficjalnym wsparciu diecezji i katolickiego prymasa Anglii).

Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 czerwca o godzinie 20:00 w aplikacji ZOOM.

Zależy nam, żeby o spotkaniu dowiedziało się jak najwięcej katolickich księży i innych osób zajmujących się pracą duszpasterską. Jeśli przychodzi Wam na myśl ktoś spośród nich, kto mógłby być zainteresowany tą tematyką, koniecznie dajcie mu/jej znać o spotkaniu. Będzie dużo nadziei i dobrych praktyk w Kościele wobec osób LGBT+. 

Przed spotkaniem polecamy lekturę wywiadu z Martinem Pendergastem: „Pendergast: My też jesteśmy Kościołem”.

Spotkanie będzie w j. angielskim, zapewnimy jednak tłumaczenie w trakcie na język polski. 

Martin Pendergast jest byłym karmelitą. W latach 60. studiował teologię na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Od lat jest zaangażowany w odnowę Kościoła rzymsko-katolickiego w Wielkiej Brytanii. Jest współzałożycielem wielu organizacji i inicjatyw katolickich, inicjatorem tak zwanych „Soho Masses”, członkiem LGBT Catholics Westminster Pastoral Council.

O autorze

admin

Zostaw komentarz