KONGRES Katoliczek i Katolików

Grupy

Małżeństwo i związki partnerskie

Małżeństwo i związki partnerskie

Grupa Spojrzenie na małżeństwa i związki partnerskie eksploruje w swojej pracy różne tematy związane z życiem uczuciowym, relacjami między ludźmi, seksualnością i płciowością. Interesuje nas funkcjonowanie związków, w tym związków małżeńskich, w kontekście wspólnoty Kościoła rzymskokatolickiego, a także ludzka płciowość w świetle Biblii i nauczania Kościoła.

Pierwszy okres naszej pracy poświęcony był osobom LGBT+ (osobom homo- i biseksualnym, transpłciowym i innym osobom nieheteronormatywnym) i ich miejscu w Kościele. Efektem tych prac jest raport „LGBT+Kościół”Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. W skrócie przedstawiona jest ona w prezentacji przedstawionej w Krakowie w maju 2022 roku.

Obecnie zajmujemy się tematem prymatu sumienia w decyzjach moralnych dotyczących ludzkiej płciowości. Rozmawiamy na temat antykoncepcji, związków nieregularnych (m.in. małżeństw niesakramentalnych) i seksualności osób LGBT+. Serdecznie zapraszamy do naszego 

Nasze wpisy

O autorze

Marta Siewierska-Stańczak

Z zawodu jestem programistką frontendu, Mieszkam w Krakowie. W Kongresie pomagam utrzymywać stronę internetową. Fascynuje mnie Kościół pierwszych wieków i to jak i dlaczego Ewangelia pociągała chrześcijan.

Grupa Ład Społeczny
Następny