KONGRES Katoliczek i Katolików

Kongres dla Ukrainy

Sprzęt do rehabilitacji żołnierzy obwodu iwanofrankiwskiego

Sprzęt do rehabilitacji żołnierzy obwodu iwanofrankiwskiego

W ramach projektu realizowanego przez Kongres Katoliczek i Katolików przy wsparciu Fundacji Banku PKO BP dostarczono sprzęt rehabilitacyjny do szpitala w Iwano-Frankiwsku. Będzie on służył zamieszkałej w tym rejonie ludności. Obecnie jednak jest szczególnie przydatny żołnierzom powracającym z frontu. Pomoże on w procesie rekonwalescencji, ułatwiając powrót do zdrowia po ranach i urazach odniesionych w strefie działań wojennych. Sprzęt rehabilitacyjny to mianowicie: chodniki do nauki chodzenia, schody do treningu i reedukacji chodu, stoły terapeutyczne i rehabilitacyjne, urządzenia do treningu rąk i nóg, zestawy piłek i hantli do ćwiczeń, taśmy do treningu i rehabilitacji, a także hamownia odpowiadająca najnowszym technologiom przywracania formy fizycznej i funkcjonalności, co dla tej kategorii żołnierzy ma ogromne znaczenie.

Wydarzenie to było możliwe dzięki polskim partnerom, w szczególności Fundacji PKO Banku Polskiego i Fundacji na rzecz Kongresu Katoliczek i Katolików, przy organizacyjnym wsparciu prof. Fryderyka Zolla.

To ważny krok, który ma ułatwić adaptację żołnierzy do życia cywilnego oraz zapewnić im wsparcie w rehabilitacji fizycznej i psychicznej. Wspólnie pracujemy nad przybliżeniem zwycięstwa. Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!


O autorze

admin

Zostaw komentarz