KONGRES Katoliczek i Katolików

Nasze opinie

Gratulacje dla biskupa Artura Ważnego

Gratulacje dla biskupa Artura Ważnego

Kongres Katoliczek i Katolików z ogromną radością przyjął informację o mianowaniu dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Artura Ważnego sosnowieckim biskupem ordynariuszem. Poraniona i głęboko skrzywdzona diecezja potrzebuje dobrego pasterza, człowieka otwartego na ludzi, rozumiejącego ich potrzeby, głęboko wierzącego i zaangażowanego w pracę. Wierzymy, że bp Ważny będzie odpowiednim kontynuatorem pozytywnej pracy, jaką rozpoczął w Sosnowcu abp Adrian Galbas, przejściowy administrator apostolski.

Drogi Księże Biskupie!

Chcielibyśmy Ci serdecznie pogratulować ogłoszonej w dzień św. Wojciecha nominacji. Już pierwsze słowa, jakie skierowałeś do nowej diecezji: „Pokój Tobie!”, zwiastują, zwłaszcza w obecnym okresie liturgicznym, nową nadzieję i jasną perspektywę dla powierzonej Ci misji. Kongresowiczki i Kongresowicze zapewniają Cię o gorącej modlitwie i pełnym merytorycznym wsparciu. Niech Cię Pan błogosławi i strzeże!

O autorze

admin

1 Komentarz

    Ze wzruszeniem przeczytałam Kongresowe słowa powitania i nadziei związane z nominacją nowego biskupa trudnej diecezji sosnowieckiej, w której ulokowałam aktualne swe życie. Dziękuję za nie i za modlitwę w intencji nowego Włodarza tej tak bardzo doświadczanej wspólnoty, w której kwitnie nie tylko samo zło. Regina

Zostaw komentarz