KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Spotkanie z Marcinem Dzierżanowskim

Spotkanie z Marcinem Dzierżanowskim

Kongres Katoliczek i Katolików zaprasza na spotkanie z Marcinem Dzierżanowskim, autorem książki To jest także nasz Chrystus. Rozmowy z chrześcijanami LGBT+.

Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2024 roku o godz. 18, w Warszawie w Centrum Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul Czerniakowska 178a

Książka jest zapisem rozmów przeprowadzonych przez Marcina Dzierżanowskiego z 15 osobami – chrześcijanami LGBT+, należących do różnych tradycji wyznaniowych.

Wśród bohaterów książki są osoby znane – artysta Daniel Rycharski czy działaczka opozycyjna Ewa Hołuszko – ale także osoby, które o swoim doświadczeniu mówią publicznie pierwszy raz. Oprócz osób LGBT+ w książce wypowiadają się m.in. rodzice transpłciowego dziecka.

Dzięki tym rozmowom mają oni możliwość podzielenia się  doświadczeniem przeżywania wiary i tożsamości seksualnej. W tych historiach znajdziemy zarówno świadectwa wiary jak i poruszające historie o dyskryminacji i byciu odrzuconym.

Książka została w ramach projektu „Wiara nie wyklucza” realizowanego przez środowisko LGBT+.

Publikacja zawiera ponadto analizę teologiczną prof. Jakuba Slawika pt. „Biblia nie potępia osób LGBT+”, a także tekst s. Jeannine Garmick, współzałożycielki New Ways Ministry, jednego z najstarszych rzymskokatolickich duszpasterstw osób LGBT+.

O autorze

Marcin Dzierżanowski – polski dziennikarz i publicysta, współzałożyciel i pierwszy prezes Fundacji Wiara i Tęcza, obecnie członek rady Fundacji. Współtwórca kampanii społecznej „Przekażmy sobie znak pokoju”, redaktor prowadzący „My Company Polska”, były redaktor naczelny tygodnika „Wprost”.

O autorze

Dorota Jaszczak-Kuźmińska

Zostaw komentarz