KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

„Sztuka uważności” – spotkanie autorskie z o. Maciejem Biskupem

„Sztuka uważności” – spotkanie autorskie z o. Maciejem Biskupem

W związku z wydaniem przez wydawnictwo WAM najnowszej książki Macieja Biskupa OP Sztuka uważności warszawska grupa Kongresu Katoliczek i Katolików zaprasza na spotkanie z autorem. Spotkanie odbędzie się 30 stycznia 2024 roku o godz. 18 w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki oraz otrzymania autografu, ale przede wszystkim będzie to niezwykła okazja do rozmowy z autorem.

„Mamy przed sobą obraz holenderskiego malarza Jana Vermeera, zatytułowany Koronczarka. Przedstawia on kobietę całą sobą skupioną na wykonywaniu koronki i co najwyżej możemy się domyśleć, że w przerwach czyta najprawdopodobniej Biblię, która znajduje się w pobliżu przybornika z nićmi. W stosunku do widza od kilkuset lat milczy i nie raczy nawet podnieść wzroku, bo tak bardzo zajęta jest swoją pracą, która wymaga szczególnej uważności”.

Uważność może być lekarstwem na codzienny pośpiech, zabieganie, nadmiar obowiązków. Uważność jest konieczna, by prawdziwie żyć, by być w żywych relacjach z bliskimi osobami, z innymi ludźmi, z Bogiem. Uważność to także klucz do zrozumienia siebie. Olga Tokarczuk pisała o czułości, a teraz mamy wspaniałą książkę o uważności. Czy to się ze sobą nie łączy?


Maciej Biskup (ur. 1972), dominikanin. Obecnie jest przeorem klasztoru w Łodzi. Ważne są dla niego kwestie dialogu ekumenicznego oraz dialogu z judaizmem. Wchodzi w skład Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W Wydawnictwie WAM opublikował „Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła” oraz „Rozmowy ostatniej godziny. Dramat Boga i człowieka w sześciu odsłonach”.

O autorze

admin

Zostaw komentarz