KONGRES Katoliczek i Katolików

Kongres dla uchodźców

Adwentowa zbiórka na pomoc uchodźcom

Adwentowa zbiórka na pomoc uchodźcom

Zachęcamy do wsparcia adwentowej zrzutki Kongresu Katoliczek i Katolików.

Celem zbiórki jest wsparcie osób przebywających w lasach na granicy polsko-białoruskiej. Środki zostaną przekazane na zakup rzeczy takich jak: grzejki, śpiwory, termosy, odzież itp., które za pośrednictwem Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego (POPH) trafią do potrzebujących.

POPH to grupa mieszkańców Podlasia, którzy niosą pomoc ludziom w drodze. Docierają do osób cierpiących z zimna, głodu i pragnienia, przynosząc im jedzenie, śpiwory, lekarstwa i inne potrzebne rzeczy. Ratują życie ludzi w sytuacji skrajnego zagrożenia. Odpowiadają na prośby o pomoc, organizują też poszukiwania zaginionych w Puszczy Białowieskiej. Tym, którzy umarli w drodze do Europy, organizują godny pochówek.

W okolicy zbliżających się świąt Bożego Narodzenia szczególnie często wspominamy, jak Święta Rodzina uciekała przed Herodem do Egiptu. W Egipcie wtedy nie było muru, nie było drutu kolczastego. Święta Rodzina ocalała, stając się najbardziej znaną rodziną uchodźczą w historii. Nie wszystkie uchodźcze rodziny mają dziś to szczęście. Niech pusty talerz na wigilijnym stole nie będzie jedynie symbolem. Otwórzmy nasze serca na ludzi, uchodzących z krajów ogarniętych wojnami i pogrążonych w kryzysach.

Każda wpłata, nawet najmniejsza, to realny wkład w ratowanie ludzkiego życia. Śpiwór, ciepły posiłek, buty – od takich rzeczy często zależy, czy Samir, Ahmed albo Fatima przeżyją kolejną mroźną noc.

Kto ratuje choćby jedno życie, ratuje cały świat. Warto ocalić świat.


Adwentowa zbiórka Kongresu Katoliczek i Katolików na pomoc uchodźcom

O autorze

admin

Zostaw komentarz