KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Kongres w Strefie Społecznej Święta Wolności i Praw Obywatelskich

Kongres w Strefie Społecznej Święta Wolności i Praw Obywatelskich

Od wielu już lat miasto Gdańsk wraz z Europejskim Centrum Solidarności organizują obchody Święta Wolności i Praw Obywatelskich, upamiętniające przełomowe dla naszego kraju wybory z dnia 4 czerwca 1989 roku.

W ramach tych obchodów odbywają się liczne debaty, warsztaty, prelekcje i pokazy. Ważnym elementem wydarzenia jest Strefa Społeczna, czyli miejsce spotkań organizacji pozarządowych, licznych stowarzyszeń i fundacji oraz wolontariuszy. W tym roku Kongres Katoliczek i Katolików skorzystał z zaproszenia organizatorów do zaprezentowania programu i zorganizował swoje stoisko w Strefie Społecznej. Członkowie Kongresu zadbali o materiały promocyjne i długo odpowiadali na liczne pytania odwiedzających o naszą tożsamość, dotychczasowy dorobek i plany na przyszłość. Nawiązaliśmy również z koleżankami i kolegami z innych organizacji społecznych nowe znajomości, które – mamy taką nadzieję – zaowocują wspólnymi projektami.

Poza obecnością na stoisku Kongres był pomysłodawcą i organizatorem debaty pt. „Kościół: przyjaciel czy wróg wolności?” Do grona panelistów zaprosiliśmy członków i przyjaciół naszego środowiska: panią Annę Parchimowicz, prof. Fryderyka Zolla oraz ks. prof. Adama Świeżyńskiego. Moderowania debaty podjął się dziennikarz KAI, red. Dawid Gospodarek. Wierzymy, że to wydarzenie, przeprowadzone w samym „sercu” Europejskiego Centrum Solidarności, w tak symbolicznym dniu, czyli 4 czerwca, otworzy ważny rozdział naszej organizacji, wprowadzi nas na nowe tory i pozwoli podjąć stojące przed nami wyzwania.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

O autorze

Marcin Wozikowski

Zostaw komentarz