KONGRES Katoliczek i Katolików

Troska o stworzenie Z życia Kongresu

„Zwierzę – istota Boża”. Prezentacja Kongresowego raportu we współpracy z Akademią Ignatianum

„Zwierzę – istota Boża”. Prezentacja Kongresowego raportu we współpracy z Akademią Ignatianum

Zespół „Troska o Stworzenie” Kongresu Katolików i Katoliczek ma przyjemność zaprosić Państwa na prezentację i dyskusję wokół raportu „Katolicy i Boże zwierzęta. Jak wypełniamy zadanie bycia człowiekiem”. Organizacji debaty, która będzie zarazem pierwszą publiczną konsultacją raportu, podjęło się Centrum Etyki Chrześcijańskiej na Wydziale Filozoficznym Akademii Ignatianum w Krakowie.

Zapraszamy 5 czerwca (poniedziałek) o godz. 17:00 na debatę online zatytułowaną „Zwierzę – istota Boża” na kanale YouTube Ignatianum pod adresem: https://youtube.com/live/Rmzmf06BYtM (lub po zeskanowaniu kodu QR na plakacie). Pytania i komentarze będzie można zadawać na czacie w trakcie debaty.

W czasie tego spotkania chcemy wspólnie przyjrzeć się danym zebranym w raporcie, jak również przedyskutować problemy w nim zawarte i na tej drodze uzupełnić opracowanie, a nade wszystko otworzyć pole do szerszej dyskusji w środowisku katolików na temat naszego stosunku do czujących zwierząt.

Ze strony twórców raportu głos zabiorą: Barbara Niedźwiedzka oraz Bartłomiej Gardoliński, w roli komentatorów: dr. hab. Dominika Dzwonkowska, prof. UKSW; dr hab. Joanna Hańderek, prof. UJ; ks. proboszcz Dariusz Jaślarz – opiekun grupy Chrześcijanie dla Zwierząt, ks. dr Krzysztof Smykowski (KUL), dr hab. Zbigniew Wróblewski, prof. KUL.

Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Kozak (Akademia Ignatianum).

Gorąco zapraszamy wszystkich Państwa do wysłuchania i udziału w debacie! To ważny krok w kierunku poprawy naszych relacji ze zwierzętami. Bądźcie częścią tej zmiany.

O autorze

admin

Zostaw komentarz