KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Krakowskie spotkanie na temat diakonatu kobiet

Krakowskie spotkanie na temat diakonatu kobiet

18 kwietnia 2023 w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie grupy lokalnej KKiK. Tematem spotkania był diakonat kobiet w perspektywie historycznej i współczesnej. Wywiązała się bardzo ożywiona dyskusja na ten temat. Spotkanie prowadziła Anna Niżegorodcew z Grupy „Kobiety w Kościele”.

Dziękujemy Krakowskiemu Klubowi Tygodnika Powszechnego za udostępnienie miejsca spotkania w Piwnicy Powszechnej (Kraków, ul. Pijarska 5/20) oraz Alicji Baranowskiej za  materiały dotyczące diakonatu kobiet.

O autorze

Małgorzata Frankiewicz

Ukończyła teatrologię i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 1992 r. obroniła pracę doktorską w zakresie filozofii („Tajemnica ontologiczna w filozofii Gabriela Marcela i Stanisława Ignacego Witkiewicza”). Filozof, uczestniczka wielu konferencji krajowych i międzynarodowych, autorka publikacji w prasie fachowej. Jako tłumaczka zajmowała się głównie klasyką filozofii (Leibniz, Malebranche, Marcel, Marion, Simone Weil), publikując przekłady z języka francuskiego, niemieckiego, angielskiego i łacińskiego. W latach 2010 – 2018 redaktor naczelna portalu Tezeusz. Współzałożycielka Antykwariatu i Księgarni Tezeusza. Uwielbia zwierzęta, a zwłaszcza swojego psa Platona. W nielicznych wolnych chwilach najbardziej lubi spać.

Zostaw komentarz