KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Inicjatywa WIOSENNA GIMNASTYKA – „ŚMIECIOBRANIE”

Inicjatywa WIOSENNA GIMNASTYKA – „ŚMIECIOBRANIE”

Biorąc przykład z nowych inicjatyw Kongresu, w tym w szczególności Towarzystwa Gimnastycznego, które  dziarskim krokiem przemierzało dawne koryto rzeki Żurawki, zachęcam wszystkich do inicjatywy WIOSENNA GIMNASTYKA – „ŚMIECIOBRANIE”

Ma to być rozszerzona wersja zwiedzania pięknych miejsc, w których mieszkamy, połączona ze zbieraniem śmieci. Odkrywając w ten sposób piękno świata, które dał nam Stwórca, chcemy podziwiać jego dobroć ukrytą w przyrodzie.  Nie da się tego zrobić, gdy  tuż za progiem swojej posesji czy mieszkania dostrzegamy wyrzucone butelki, różnego typu plastikowe opakowania, części samochodowe lub zniszczone wyposażenie mieszkań.

Inicjatywa WIOSENNA GIMNASTYKA – „ŚMIECIOBRANIE” ma być impulsem dobrych zmian, również tych, które mogą dokonać się w Kościele.

Proponuję w imieniu grupy „Troska o stworzenie”,  aby dnia 15 kwietnia.2023 roku o godz. 9 zaprosić swoich sąsiadów, koleżanki i kolegów z pracy, rodzinę do spaceru po swojej okolicy połączonego ze zbiórką śmieci. Poniżej zamieszczamy gotowy plakat, który możecie pobrać, wydrukować i rozwiesić w swojej okolicy, wpisując w białym prostokącie czas i miejsce Waszej zbiórki.

To nas zbliży do siebie i sprawi, że będziemy mogli zachwycać się na powrót tym, co dał nam do podziwiania nasz Pan.

Świat bez śmieci jest możliwy!

Zachęcamy do robienia zdjęć oraz filmików w trakcie i po akcji. Prześlijcie je na adres [email protected], a my opublikujemy je na stronie Kongresu.


ŚMIECIOBRANIE w Smolnicy

ŚMIECIOBRANIE w Gliwicach

ŚMIECIOBRANIE w Zabrzu

O autorze

Andrzej Kozielski

Zostaw komentarz