KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Duchowość Kongresu: Spotkanie z cyklu „Człowiek w poszukiwaniu Boga”

Duchowość Kongresu: Spotkanie z cyklu „Człowiek w poszukiwaniu Boga”

Grupa Duchowość Kongresu przygotowuje w 2023 cykl comiesięcznych spotkań zatytułowany „Człowiek w poszukiwaniu Boga”. Będzie on miał charakter międzyreligijny i ekumeniczny. Posłuchamy rozważań katolików, a także wyznawców judaizmu i islamu oraz osób z różnych chrześcijańskich denominacji.

Pierwsze spotkanie odbędzie się online 16 marca 2023 o godz. 20.00. Gościem będzie Marek Kita, a temat: „Dialog z Bogiem – nastawić się na odbiór”.

Serdecznie zapraszamy.


Marek Kita – ur. 1965, dr hab. teologii, dr filozofii, długoletni pracownik Instytutu Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest wykładowcą w seminarium duchownym salezjanów w Krakowie oraz łódzkim seminarium archidiecezjalnym. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych, popularnonaukowych i publicystycznych, dwóch monografii naukowych oraz kilkunastu cykli internetowych komentarzy biblijnych na stronie Bractwa Słowa Bożego (bractwoslowa.pl). Autor i współautor adresowanych do rodziców i dzieci książek z medytacjami na Adwent i Wielki Post. Wraz z żoną Magdaleną zaangażowany we Wspólnocie Chemin Neuf – katolickiej wspólnocie o powołaniu ekumenicznym. Mieszka w Łodzi. (wg www.wiez.pl)


Link do spotkania:

Join Zoom Meeting
https://us06web.zoom.us/j/81450598012?pwd=TU1mMnJYWHhyclAwbkdRZjh5Um94Zz09

Meeting ID: 814 5059 8012
Passcode: 448171

O autorze

admin

Zostaw komentarz