KONGRES Katoliczek i Katolików

Nasze opinie

Benedykt XVI nie był w stanie boksować się z brutalnymi gangsterami poukrywanymi w różnych szafach

Benedykt XVI  nie był w stanie boksować się z brutalnymi gangsterami poukrywanymi w różnych szafach

Benedykt XVI nie żyje. O jego śmierci poinformował w sobotnie przedpołudnie dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. – Papież przez swój pacyfizm i delikatność subtelnego intelektualisty nie był w stanie boksować się z brutalnymi gangsterami poukrywanymi w różnych szafach watykańskich – wspominał pontyfikat papieża na antenie TVN24 dominikanin ojciec Paweł Gużyński.

https://tvn24.pl/swiat/benedykt-xvi-nie-zyje-najwazniejsze-informacje-po-smierci-emerytowanego-papieza-6559178

O autorze

Paweł Gużyński OP

Dominikanin, magister braci studentów Prowincji Królestwa Niderlandów. Mieszka w Convent H. Petrus van Verona w Rotterdamie. Publicysta, współpracował z Religia TV i Boska TV, komentator medialny. W czasach PRL działacz ruchu „Wolność i Pokój” oraz współpracownik podziemnych struktur „Solidarności”, odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności za działalność opozycyjną.

Poprzedni

1 Komentarz

    „Emerytowany papież ciepło wspomniał też o patriarsze Moskwy i całej Rusi Cyrylu. Benedykt  spotykał się z nim, gdy Cyryl pełnił w Cerkwi funkcję szefa dyplomacji.

    – Znakomicie się nam rozmawiało. Ma on w sobie coś z natury rosyjskiego chłopa, co bardzo mnie ujęło – powiedział o patriarsze Benedykt. Cyryl kieruje od 2009 roku rosyjską Cerkwią zgodnie z zasadą „symfonii” – czyli współbrzmienia władzy religijnej i państwowej. Wielokrotnie wyrażał bezwarunkowe poparcie dla Władimira Putina twierdząc, że zesłały go niebiosa, by wyprowadził Rosję z wirażu. W Rosji Cyryl znany jest z zamiłowania do luksusu. Nosi zegarki warte 30 tys. euro.

    Jeszcze bardziej zaskakują zachwyty emerytowanego papieża nad Putinem. Benedykt nazwał prezydenta Rosji „realistą”, który „dostrzega, jak mocno pogrążyła Rosję degradacja moralności”. – To patriota chcący przywrócić Rosji status mocarstwa – mówi z szacunkiem Benedykt.”

    https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/szok-papiez-benedykt-chwali-putina/g37p8n7 8 września 2016

Zostaw komentarz