KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Spotkanie świąteczno-noworoczne. Zapraszamy 4.01.2023 o godz. 20.

Spotkanie świąteczno-noworoczne. Zapraszamy 4.01.2023 o godz. 20.

„Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu;

dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan.

A to będzie znakiem dla was:

Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie”

Łk 2,10-12

Drogie Kongresowiczki i drodzy Kongresowicze!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to przede wszystkim czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, cud Jego wcielenia, na Słowo, które „stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Jak co roku budzi on w nas liczne refleksje na temat naszej relacji z Bogiem, wpływającej na  budowanie więzi z otaczającym nas światem, drugim człowiekiem, wreszcie samym sobą. Czy tak naprawdę nie jesteśmy samotni? Czy nasze codzienne działania na pewno tworzą wspólnotę opartą na miłosierdziu, pokoju i prawdzie? Czy umiemy spojrzeć z braterską miłością na drugiego człowieka, przebaczyć i prosić o wybaczenie?…

Czas bożonarodzeniowej radości nierozerwalnie łączy się z myślami o kryzysie Kościoła, społeczeństwa i państwa. O toczącej się tuż obok wojnie w Ukrainie, o wycieńczonych ludziach przebywających na zimnie przy polsko-białoruskiej granicy, o bezdomnych mieszkających tuż obok, o skrzywdzonych, odrzuconych i podeptanych przez naszą kościelną wspólnotę. Zawsze wtedy, gdy patrzymy na bezbronnie leżącego w żłobie Jezusa, przed którym chwilę wcześniej zatrzaśnięto ostatnie drzwi, zadajemy sobie pytanie o nasze miejsce w wielkim planie zbawienia człowieka. To jednocześnie myśl gorzka, ale i pełna nadziei.

Chcielibyśmy życzyć wszystkim Wam nadziei na lepszy czas. Na dobre, rodzinne Święta. Na zdrowie i pomyślność w nadchodzącym roku. Na tak potrzebną zmianę naszej kościelnej, społecznej i państwowej rzeczywistości. Życzymy Wam sił w dążeniu do realizacji planów, marzeń i wyzwań.

Wesołych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Podsumowujemy kolejny rok działania Kongresu Katoliczek i Katolików. 2022 upłynął nam przede wszystkim pod znakiem Synodu o synodalności, w który zaangażowaliśmy się pełnymi siłami, prowadząc konsultacje, przygotowując dokumenty i dzieląc się swoimi doświadczeniami z Kościołem. To także rok dramatu wojny w Ukrainie. Kongres wspierał, jak mógł, ofiary konfliktu oraz walczących żołnierzy. W kończącym się roku zorganizowaliśmy ponadto pierwsze duże wydarzenie stacjonarne – Forum „Obecni w Kościele”, którego echa pobrzmiewają do dziś w pamięci wielu, a skutki odczuwane będą w kościelnej rzeczywistości już niebawem. W 2022 roku grupy kończyły przygotowywać swoje raporty, publikowaliśmy felietony, braliśmy udział w dyskusjach, informowaliśmy o Kongresie nowe środowiska w całej Polsce. Ostatnio zorganizowaliśmy w kilku miastach poruszającą „Modlitwę bez granic”. Za całą tę ogromną pracę chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować!

Od naszego październikowego spotkania w Łodzi minęło już trochę czasu. Część z nas chciałaby zapewne powspominać tamto wydarzenie i ma liczne refleksje z nim związane. Inni chcieliby podsumować prace Kongresu w ostatnich dwunastu miesiącach. Macie także zapewne nowe pomysły, uwagi i plany dotyczące nadchodzącego roku 2023. Proponujemy zatem spotkać się w świąteczno-noworocznej atmosferze i przyjacielsko porozmawiać. Takie spotkanie organizujemy on-line 04.01.2023 roku o godz. 20. 

Link do spotkania:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YzIxMjY4NjAtZWJlNC00ZDA2LThlNDEtMzBkMDFjMjBlODlh%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2268e864a8-5848-45f3-bd5d-7c0ff626bdf8%22%2c%22Oid%22%3a%224d65c3df-b19e-43e7-a28c-fdca61db87ce%22%7d

Zapraszamy serdecznie!

Z gorącymi pozdrowieniami i zapewnieniami o modlitwie,

Zespół Organizacyjny

Kongresu Katoliczek i Katolików

O autorze

admin

Zostaw komentarz