KONGRES Katoliczek i Katolików

Synod

„Rozszerz przestrzeń twego namiotu” WAŻNE ZAPROSZENIE DO ROZMOWY

„Rozszerz przestrzeń twego namiotu” WAŻNE ZAPROSZENIE DO ROZMOWY

WAŻNE ZAPROSZENIE!!!

Synod o synodalności wszedł obecnie w etap kontynentalny.  Poszczególne episkopaty będą pracowały nad opublikowanym dokumentem roboczym dla tego etapu (DEK),

Dokument jest dostępny TUTAJ.

Zapraszamy na spotkanie online, w którym również każdy z nas będzie mógł wziąć udział w procesie rozeznania treści zawartych w tym dokumencie. Data spotkania do wyboru:

10 grudnia (sobota) o godz. 17.00
lub
14 grudnia (środa) o godz. 20.00

Pytania, według których odbędzie się spotkanie:

  1. Po przeczytaniu DEK w atmosferze modlitwy, które intuicje najsilniej współbrzmią̨
    z konkretnymi doświadczeniami i rzeczywistością̨ Kościoła na waszym kontynencie? Które doświadczenia wydają̨ Wam się̨ nowe lub oświecające?

  2. Po przeczytaniu DEK i zatrzymaniu się̨ na modlitwie, jakie istotne napięcia lub rozbieżności wyłaniają̨ się̨ jako szczególnie ważne z perspektywy Waszego kontynentu? W związku z tym, jakie są̨ zagadnienia lub pytania, które powinny być poruszone i rozważone w kolejnych etapach procesu?

  3. Patrząc na to, co wyłania się̨ z poprzednich dwóch pytań́, jakie są̨ priorytety, powracające tematy i wezwania do działania, którymi można podzielić́ się z innymi Kościołami lokalnymi na całym świecie i przedyskutować́ je podczas I sesji Zgromadzenia Synodalnego w październiku 2023 roku?

Link do spotkania w środę 14 grudnia: https://meet.google.com/obs-ykik-uxw

O autorze

s. Barbara Radziminska

Poprzedni

Zostaw komentarz