KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Rafael Luciani – główny prelegent Forum „Obecni w Kościele”

Rafael Luciani – główny prelegent Forum „Obecni w Kościele”

Rafael Luciani jest pochodzącym z Wenezueli świeckim teologiem. Został mianowanym ekspertem Komisji Teologicznej Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów oraz ekspertem CELAM (Konferencji Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów). Ponadto jest członkiem Teologicznego Zespołu Doradczego Prezydium CLAR (Latynoamerykańskiej Konfederacji Zakonników i Kobiet).

Rafael posiada wiele stopni naukowych, w tym m.in.  doktora teologii i licencjata teologii dogmatycznej zdobyte na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.  Był także zaangażowany w badania podoktoranckie na Julius-Maximilians Universität w Würzburgu w Niemczech. W przeszłości pełnił funkcję dyrektora Szkoły Teologicznej na Katolickim Uniwersytecie Andrés Bello w Wenezueli. Jest profesorem zwyczajnym na tym samym uniwersytecie i profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Kościelnym Szkoły Teologii i Duszpasterstwa w Boston College. Od ponad 20 lat prowadzi kursy z chrystologii, tajemnicy Bożej, teologii latynoamerykańskiej, Soboru Watykańskiego II i eklezjologii.

Podczas jesiennego spotkania Forum „Obecni w Kościele” organizowanego przez Kongres Katoliczek i Katolików Rafael dokona podsumowania Synodu o synodalności na świecie.

Poniżej przedstawiamy kilka artykułów Rafaela Lucianiego:

O autorze

admin

Zostaw komentarz