KONGRES Katoliczek i Katolików

Kongres dla Ukrainy

Podziękowanie kongresowiczom za pomoc

Podziękowanie kongresowiczom za pomoc

W pierwszym tygodniu lipca dotarł do Ukrainy pierwszy z transportów organizowanych przez niemiecką katolicką organizację Pro Femina z Monachium. Ponad 2.5 tony darów dla matek i dzieci trafiło do ukraińskiej organizacji Piąty Peron, która następnie przekazała je do leżącego w pobliżu frontu Charkowa.

Transport między Krakowem został sfinansowany ze środków zgromadzonych na pomoc Ukrainie przez Fundację na rzecz Kongresu Katoliczek i Katolików. a także ze środków Fundacji im. Janusza Kurtyki. Ze środków naszej kongresowej Fundacji przekazaliśmy 3690 zł.

To ważna pomoc. Dzięki niej projekt mógł zostać do końca zrealizowany.

Będą jeszcze dwa takie transporty. Bardzo liczymy na Waszą pomoc.

Licząc na ofiarność kongresowiczek i kongresowiczów oraz sympatyków Kongresu, którzy docenią wartość naszych działań, prosimy o wpłaty  na konto Fundacji na rzecz Kongresu Katoliczek i Katolików, nr konta: 41 2490 0005 0000 4530 3796 6211 (w tytule wpłaty prosimy wpisać UKRAINA).

O autorze

Fryderyk Zoll

Fryderyk Andrzej Zoll, prof. dr hab., profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu w Osnabrück, dr h.c. Zachodnioukraińskiego Uniwersytetu w Tarnopolu. Zajmuje się przede wszystkim europejskim prawem prywatnym i prawem porównawczym. Członek KOD Małopolskie, wcześniej przez wiele lat pełnił tam funkcję wiceprzewodniczącego; członek European Law Institute. W Kongresie członek Zespołu Organizacyjnego Kongresu i grup "Władza", "Państwo - Kościół".

Zostaw komentarz