KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Rusza rejestracja na Forum „Obecni w Kościele”

Rusza rejestracja na Forum „Obecni w Kościele”

Z radością informujemy, że dziś ruszyła rejestracja na organizowane przez nas dwudniowe Forum „Obecni w Kościele”!

Organizowane 22-23 października br. Forum „Obecni w Kościele” to przestrzeń do prowadzenia intensywnej, szczerej i kompleksowej dyskusji na temat sposobów przezwyciężania kryzysu Kościoła, jego przyszłości, roli świeckich, a także – a nawet przede wszystkim –  dyskusji o podmiotowości wszystkich ochrzczonych w Kościele. To oddanie głosu tym grupom, których głos jest zwykle słabiej słyszany.

Po doświadczeniu kilkunastu miesięcy współpracy online Kongres Katoliczek i Katolików  postanowił spotkać się ze sobą i z ważnymi postaciami uczestniczącymi w życiu Kościoła oraz w debacie na temat jego kształtu, organizując kilkudniową konferencję poświęconą tematyce teraźniejszości oraz przyszłości Kościoła w Polsce i na świecie. Prowadzone przez blisko dwa lata dyskusje wymagają podsumowania i skonfrontowania ich w szerokim gronie zaproszonych gości z Polski i z zagranicy (m.in. Wenezueli, Wielkiej Brytanii i Włoch), których skład zgodnie z duchem trwającego Synodu o synodalności będzie odzwierciedlał różnorodność Koscioła.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo – zgodnie z założeniami bowiem ma ono być instytucją otwartą ponad podziałami. Umieszczone w nazwie słowo „dialog” ma także szczególne znaczenie – dialog jest w centrum trwającego Synodu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji!

Link do formularza rejestracyjnego: https://kongreskk.pl/forum/formularz/

Więcej informacji: https://kongreskk.pl/forum/

O autorze

admin

Zostaw komentarz