KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Prezentacja raportu grupy Kobiety w Kościele

Prezentacja raportu grupy Kobiety w Kościele

W skali globalnej przemoc wobec kobiet jest wciąż jednym z głównych pomijanych problemów społecznych i źródłem niewyobrażalnych cierpień jednostek oraz całych rodzin. Uznając równą godność kobiety i mężczyzny, Kościół Rzymskokatolicki powinien zwracać dużą uwagę na zjawisko przemocy wobec kobiet i jej przyczyn. Czy tak jest w rzeczywistości?

Grupa Kobiety w Kościele działająca w ramach Kongresu Katoliczek i Katolików przygotowała raport pt. „Kościół a przemoc domowa wobec kobiet”, w którym podjęła się znalezienia odpowiedzi na to pytanie. W raporcie tym opisano problem przemocy wobec kobiet, wskazano, w jaki sposób został on ujęty w nauczaniu Kościoła Rzymskokatolickiego, przeanalizowano praktykę duszpasterską Kościoła w Polsce w zakresie przeciwdziałania przemocy wobec kobiet oraz zaproponowano rozwiązania na zidentyfikowane w toku wywodu problemy w działalności i nauczaniu Kościoła w tym zakresie.

Serdecznie zapraszamy na prezentację raportu 28 maja br. w sali konferencyjnej Stacji Muranów, przy ul. Andersa 13 w Warszawie o godz. 14.00. Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu na żywo, zachęcamy do uczestnictwa w transmisji na żywo.

Transmisję prezentacji na Facebooku można obejrzeć TUTAJ

O autorze

admin

Zostaw komentarz