KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

LGBT+Kościół

LGBT+Kościół

Co mówią osoby LGBT+ które nie chcą już być „przedmiotem” nauczania Kościoła i pracy duszpasterskiej, a podmiotem? Które kochają Kościół i chcą być w nim otwarcie? Które pragną zmieniać go od środka w miejsce pełne prawdziwego uznania wartości ich życia? Które nie boją się żądać dostrzeżenia, przestrzeni i szacunku? Które wierzą, że zmiany w Kościele mogą być zmianami na lepsze i chcą mieć w nie wkład?

Zapraszamy na prezentację raportu “Analiza sytuacji osób LGBT+ w Kościele rzymskokatolickim w Polsce i wynikające z niej proponowane rozwiązania” przygotowanego w ramach Kongresu Katoliczek i Katolików. Powstały po roku prac raport podsumowuje nauczanie Kościoła na temat osób LGBT+, przedstawia aktualną sytuację w Polsce i formułuje postulaty tego, jak można lepiej rozpoznać znaki czasu i dać osobom LGBT+ i ich rodzinom pełną szacunku oraz akceptacji przestrzeń praktykowania wiary w Kościele.

Prezentacja raportu będzie miała miejsce w niedzielę 22 maja o godzinie 15.00. Odbędzie się w formie transmisji na fanpage’u Kongresu Katoliczek i Katolików na Facebooku. 

Transmisję prezentacji można obejrzeć TUTAJ

O autorze

admin

Zostaw komentarz