KONGRES Katoliczek i Katolików

Nasze opinie

O. Maciej Biskup przeorem Dominikanów w Łodzi

O. Maciej Biskup przeorem Dominikanów w Łodzi

Z wielką radością przyjęliśmy informację, że klasztor Dominikanów w Łodzi wybrał na swojego przeora ojca Macieja Biskupa, przyjaciela Kongresu Katoliczek i Katolików. Wczoraj, 14 marca w kaplicy przy ul. Zielonej 13 w Łodzi, odbyła się jego instalacja. 

Serdecznie gratulujemy mu nowej roli i wierzymy, że odwaga, wiara i czułość, jaką ojciec Maciej obdarza bliźnich jest tym, czego nie tylko łódzka wspólnota, ale także cały nasz Kościół szczególnie potrzebują w obecnych czasach. Z serca życzymy mu wielu łask bożych i siły na nadchodzący czas, potrzebnej dziś nie tylko do głoszenia Dobrego Słowa ale i do, co ojcu Maciejowi, bliskie stawania po stronie drugiego człowieka, dziś także — a może: zwłaszcza — tego dotkniętego wojną. Tym bardziej cieszymy się, że w klasztorze łódzkich dominikanów już wkrótce zamieszka rodzina z Ukrainy, otoczona, zarówno przez nowego przeora, jak i jego współbraci, opieką, wsparciem i troską. Modlimy się w intencji jego, całej wspólnoty i ich nowych gości.

Ojciec Maciej Biskup wstąpił do zakonu w 1991 roku, w 1998 roku w Krakowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Stanisława Smoleńskiego. Ukończył studia z teologii dogmatyczno-fundmentalnej na UAM. Pełnił funkcję dominikańskiego duszpasterza powołań oraz magistra nowicjuszy i studentów, a także promotora świeckich dominikanów. Przez lata związany ze szczecińskim klasztorem, był proboszczem tamtejszej parafii pw. św. Dominika oraz przeorem wspólnoty. Publikował na łamach „W drodze” (był redaktorem naczelnym oficyny), „Więzi”, „Tygodnika Powszechnego”, „Znaku”, „Listu” i „Biblii”. Jest autorem książek „Zaskoczony wiarą. Między Jerychem a Jerozolimą”, „Ocalić w sercu”, „Nieostatnie kuszenie”, współautorem „Drogi do zbawienia”. Zaangażowany w dialog ekumeniczny i międzyreligijny, związany z Dominikańskim Ośrodkiem Kaznodziejskim.

fot. Deon

O autorze

admin

Zostaw komentarz