KONGRES Katoliczek i Katolików

Małżeństwo i związki partnerskie Z życia Kongresu

Grupa Spojrzenie na Małżeństwo i Związki Partnerskie rusza w 2022 r. z nowym tematem

Grupa Spojrzenie na Małżeństwo i Związki Partnerskie rusza w 2022 r. z nowym tematem

Już 27 stycznia rozpocznie się kolejny cykl spotkań grupy Spojrzenie na Małżeństwo i Związki Partnerskie, na których jej członkowie podejmą się analizy kwestii nauki o etyce seksualnej w Kościele rzymskokatolickim. Grupa będzie analizować zarówno oficjalne nauczanie zamieszczone w Katechizmie Kościoła Katolickiego, encyklikach papieskich i innych dokumentach kościelnych, jak i praktykę wykładania tej nauki w Polsce w szkole, na kazaniach czy we wspólnotach duszpasterskich. Ponadto oczywiście nie zabraknie czytania Słowa i szukania w nim odpowiedzi na nurtujące nas trudne pytania dotyczące tego zagadnienia. Nie będziemy uciekać od niewygodnych faktów, będziemy starali się wysłuchać doświadczeń zderzenia teorii z praktyką każdego, kto będzie chciał się z nami nimi podzielić. Zwieńczeniem prac będzie m.in. raport grupy diagnozujący problemy związane z tą tematyką, określający wyzwania oraz wskazujący możliwe ścieżki udoskonalenia działań Kościoła w tej dziedzinie. 


Dotychczas grupa Spojrzenie na Małżeństwo i Związki Partnerskie zajmowała się tematyką osób LGBT+ i ich rodzin w Kościele w Polsce i na świecie, a efektem tych ubiegłorocznych prac jest raport, który niebawem zostanie zaprezentowany i opublikowany na stronie Kongresu. Wejście w nowy temat to świetna okazja do dołączenia do grupy. Zachęcamy wszystkich – zarówno osoby posiadające wiedzę z zakresu socjologii, psychologii, teologii, etyki i seksuologii, jak i te, które nie posiadają takiego wykształcenia, ale chcą się podzielić osobistym doświadczeniem związanym z nauczaniem Kościoła rzymskokatolickiego o seksualności. 


Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy zachęcamy do zgłoszenia się do Kongresu oraz przyłączenia się do naszych prac.


Serdecznie zapraszamy!


Koordynatorzy grupy Spojrzenie na Małżeństwo i Związki Partnerskie

Patrycja Myśliwska-Wilk i Kuba Juzwa

O autorze

admin

Zostaw komentarz