KONGRES Katoliczek i Katolików

Podziel się swoją modlitwą

Podziel się swoją modlitwą, 17.01.2022

Podziel się swoją modlitwą, 17.01.2022

Nikt nie przyszywa łaty z nowego materiału do starego ubrania, bo nowa łata oderwie się od starego i zrobi się jeszcze większe rozdarcie. Nikt też nie wlewa młodego wina do starych worków skórzanych. Jeśli tak zrobi, wino je rozerwie. Wtedy zmarnuje się i wino, i worki. Młode wino wlewa się do nowych worków skórzanych! (Mk 2, 21-22)

Dzisiejsze czytanie to jedne z tych słów, które każdy chrześcijanin słyszy tyle razy w życiu, że w pewnym momencie przestaje słyszeć ich sens.

Czytam je dziś kilkakrotnie w ciągu dnia i wciąż od nowa widzę w tej ewangelii obraz rzeczywistości, której nie warto reformować, której nie da się „załatać”, którą trzeba po prostu „zresetować”. I nie chodzi tylko o rewolucję wewnątrz, o odnowienie duchowe, o nowe życie. Chodzi także o zmienianie instytucji, o burzenie do fundamentu i budowanie od nowa tam, gdzie stare bukłaki nie są w stanie zatrzymać Ducha.

Proszę Cię dziś, Boże Ojcze i Boże Matko, niech nigdy nie zabraknie mi sił do zmieniania świata i wiary w rewolucję Twojej miłości!

Maja Szwedzińska

O autorze

admin

Zostaw komentarz