KONGRES Katoliczek i Katolików

Podziel się swoją modlitwą

Podziel się swoją modlitwą, 24.11.2021

Podziel się swoją modlitwą, 24.11.2021

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. (Łk 14, 16)

Znowu wiadomość o samobójstwie księdza.

Dlaczego? Czy naprawdę musi dochodzić do tego rodzaju zdarzeń? Czy Kościół, który powinien być wspólnotą, nie potrafi tworzyć i promować takich sposobów funkcjonowania, które dostarczą niezbędnego wsparcia słabszym psychicznie jednostkom? Jak długo będzie w nas zgoda na kościelne mechanizmy, które wyciskają oddanych Kościołowi ludzi jak cytrynę, a potem spychają do zapyziałego kąta?

Dlaczego, Panie Boże? To nie jest prokuratorskie czy plotkarskie dociekanie, jakie dokładnie były okoliczności. To jest mój bunt i krzyk, że tak być nie powinno, że nie do takiego Kościoła zapraszałeś każdego z nas i nie w taką drogę zapraszasz ludzi, którzy chcą poświęcić swoje życie, aby służyć Ci jako księża.

Ile jeszcze podobnych śmierci potrzeba, żeby Kościół stał się dla wszystkich – świeckich i duchownych – bezpiecznym miejscem chrześcijańskiego życia i rozwoju, a nie pułapką, w której trudno oddychać, a jeszcze trudniej się z niej wydostać?

Daj, Panie Boże, wieczny odpoczynek temu zmarłemu i innym przedwcześnie zmarłym księżom. A tym, którzy walczą o lepszy Kościół, daj siłę i wytrwałość.

Małgorzata Frankiewicz

O autorze

admin

Zostaw komentarz