KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Dlaczego papież Franciszek robi to Kościołowi? Synodalne rekolekcje adwentowe Kongresu

Dlaczego papież Franciszek robi to Kościołowi? Synodalne rekolekcje adwentowe Kongresu

Kongres Katoliczek i Katolików zaprasza na synodalne rekolekcje adwentowe DLACZEGO PAPIEŻ FRANCISZEK ROBI TO KOŚCIOŁOWI?, odbywające się w dniach 26-28 listopada. Spotkanie odbędzie się, dzięki uprzejmości jednego z uczestników Kongresu, Pana Roberta Jansa, w ośrodku Jansowo w Kuślinie (okolice Nowego Tomyśla — zjazd z autostrady A2, woj. wielkopolskie). 

Rekolekcje stanowić mają nie tylko wstęp do Adwentu, ale i element duchowego przygotowania do jak najpełniejszego włączenia się w trwający proces synodalny. Czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa wypełnia w tym roku szczególnie wezwanie papieża Franciszka, który zachęca do znalezienia w sobie odpowiedzi na pytanie o synodalność w misji Kościoła. Celem naszego spotkania jest więc zrozumienie idei synodalności oraz naszej roli w niej, co realizowane będzie poprzez konferencje, modlitwę i wspólny warsztatowy wysiłek. Zastanowimy się także nad przyszłością naszego Kościoła i ścieżkami, jakimi w jego ramach wspólnie podążamy.

Chcemy wspólnie z Państwem odnaleźć narzędzia jak najpełniejszego współuczestnictwa w życiu Kościoła, szczególnie w kontekście konsultacji synodalnych, do których zaprasza nas dziś papież. Pragnąc odpowiedzieć na ten apel, zamierzamy otworzyć się na dialog, a wnioski z niego przekuć na dalsze działania, podejmowane zarówno w ramach Kongresu, jak i naszych najbliższych wspólnot i parafii.

Ośrodek Jansowo dysponuje 50 miejscami noclegowymi w pokojach głównie dwu- i trzyosobowych. Istnieje też możliwość przenocowania w innych ośrodkach w bliskiej okolicy. Całościowy koszt uczestnictwa w rekolekcjach to 293 zł od osoby korzystającej na miejscu z noclegu i wyżywienia oraz 133 zł od osoby spoza ośrodka.

Zapisy na rekolekcje odbywają się przez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ). Pod linkiem dostępne są także informacje ogólne, postanowienia dotyczące bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego oraz regulamin wydarzenia. Termin zgłoszeń do 12 listopada do północy — decyduje kolejność zapisów! 

W najbliższym czasie ukażą się  informacje dotyczące programu i organizacji rekolekcji. Wydarzenie planowo rozpocznie się w godzinach wieczornych w piątek, zaś zakończy w niedzielę w godzinach popołudniowych. Z osobami zapisanymi Zespół Organizacyjny skontaktuje się  indywidualnie i przekaże wszelkie szczegółowe informacje.

Zapraszamy także do kontaktu pod adres: [email protected].

Mamy nadzieję — do zobaczenia na rekolekcjach!

O autorze

admin

Zostaw komentarz