KONGRES Katoliczek i Katolików

Podziel się swoją modlitwą

Podziel się swoją modlitwą, 17.08.2021

Podziel się swoją modlitwą, 17.08.2021

Dzisiaj chcemy podziękować Tobie, Panie, za każdą chwilę odpoczynku, która dana nam była podczas tych wakacji. Twoje zalecenie wypowiedziane w Ewangelii do Apostołów: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6, 31) odczytujemy i praktykujemy także i dzisiaj. Nie zawsze potrafimy jednak odpoczywać tak, jakbyś chciał.

Cóż oznacza bowiem „sami osobno na pustkowie”? Czy głównym celem odpoczynku nie powinno być znalezienie wewnętrznej harmonii, Bożego pokoju i radości? A co robimy? Podczas urlopu chcemy często więcej, intensywniej, dłużej, zgodnie z tym, co skrupulatnie zaplanowaliśmy oczywiście wraz z  gwarancją pięknej, słonecznej pogody. A co się dzieje w naszym wnętrzu, jeśli ten wolny czas nie realizuje się po naszej myśli?

Naucz nas, Panie, cieszyć się też takimi momentami, które nie spełniają naszych wakacyjnych oczekiwań i nas zaskakują, kroplami deszczu, rozmową z napotkanym nieznajomym, także niesympatycznym, możliwością bycia wreszcie razem z naszymi rodzinami. Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji odpocząć tego lata, daj taką możliwość, spełnij ich najskrytsze pragnienia i zamierzenia z tym związane.

Joanna Krupiarz

O autorze

admin

Zostaw komentarz