KONGRES Katoliczek i Katolików

Z życia Kongresu

Kluby TP tworzą siedzibę

Kluby TP tworzą siedzibę

Kluby Tygodnika to społeczność skupiona wokół Tygodnika Powszechnego, zrzeszająca sympatyczki i sympatyków pisma w kilkudziesięciu miastach w Polsce i na świecie. Organizują wiele spotkań, wydarzeń i inicjatyw, także z udziałem wielu dziennikarzy, duchownych, autorów i teologów. Poprzez swoje działania od lat tworzą przestrzeń dialogu i spotkania, przestrzeń wymiany myśli, doświadczeń, wrażliwości i wiary. Dziś pragną, by przestrzeń ta stała się także fizyczna.

Stąd idea utworzenia siedziby Klubów w Krakowie — mieście królów, gołębi i pysznych obwarzanków z makiem. Ważnym punktem na mapie Tygodnika (przez lata, jak wiemy, związanego z Wiślną 12), jego czytelników, a także wszystkich podróżujących przez małopolskę.

Lokal ma być otwarty dla każdego — tych pragnących wpaść zaledwie na kilka minut po drodze na pociąg i tych planujących zatrzymać się w nim na wiele godzin. Ma być miejscem nie tylko dla członków krakowskiego Klubu, ale i sympatyków z całego kraju, a także wszystkich chętnych do rozmowy i wspólnego działania. To także w siedzibie zmieścić miałaby się administracja Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza, koordynującego działania Klubów i współorganizującego w ich ramach wiele inicjatyw.

Bardzo przyjaźnie patrzymy na wszelkie inicjatywy wewnątrz Kościoła, którym przyświeca troska o drugiego człowieka. Pragniemy więc wesprzeć klubową społeczność. Wierzymy, że tworzącym ją ludziom prawdziwie zależy na Kościele i jego przyszłości, na budowaniu wspólnoty otwartej, wyciągającej rękę do drugiej i drugiego, wsłuchującej się we współczesne problemy i wyzwanie. To ważne środowisko, więc jego wyjście z przestrzeni wyłącznie wirtualnej (a więc takiej, w której, jak na razie, przyszło pracować nam ;)) będzie ogromną szansą na rozszerzenie jego działań.

Udostępniamy tę informację z prośbą o włączenie się, oczywiście tylko w miarę własnych możliwości, w zbiórkę pieniędzy potrzebnych na wynajęcie siedziby. Wpłacać można bezpośrednio na konto (49 1750 0012 0000 0000 4104 8457) lub na zrzutkę tutaj: https://zrzutka.pl/9rnb77. Można także wspierać lokal comiesięczną wpłatą, pisząc na adres [email protected] Ogromną pomocą i okazaniem sympatii będzie także udostępnienie linku do zrzutki (https://zrzutka.pl/9rnb77). Informacje o innych możliwościach wspierania finansowego klubowych inicjatyw dostępne są tutaj: http://www.klubtygodnika.pl/wesprzyj-nas//

Trzymamy kciuki za zbiórkę i dalsze, dobre działania Klubów Tygodnika Powszechnego, a także wszystkich tych, którym — jak i nam — los Kościoła w Polsce, ani los człowieka, nie jest obojętny.

Powodzenia, Drogie Kluby i Klubowicze!

O autorze

admin

Zostaw komentarz